V súboji vlády s opozíciou sa prilieva olej do ohňa

Autor: Robert Bestro | 19.8.2016 o 10:16 | Karma článku: 10,08 | Prečítané:  9802x

Obviňovanie a osočovanie často smerujúce obojstranne naberá na obrátkach a niekedy premýšľam, či si niekto nepoplietol prácu v NR SR s takým slabším cirkusom pre deti. 

To, že predseda vlády dlhodobejšie neodpovedá na otázky väčšiny médií, je už známa vec a nie je to úplne v súlade s kostolným poriadkom. Rovnako je známe to, že Igor Matovič a jeho spolupracovníci dostali prácu v NR SR do absolútneho suterénu, keďže ich náplňou práce je v poslednej dobe organizovanie pochybných podujatí s pár ľuďmi, ktorí si ešte neuvedomili, že ide o kampaň jednej strany a nie o dobro obyčajných ľudí. Aj tieto fakty tak trochu nútia človeka zamyslieť sa nad tým, že aké sú pôvodné úlohy vládnych predstaviteľov a opozičných poslancov v NR SR. Myslím si totižto, že niektorí ľudia dostávajú našu momentálnu politickú scénu na úroveň céčkového divadelného predstavenia.

Ale nemusíme ostať len pri OĽANO. SaS, aj napriek výbornému ekonomickému programu, taktiež po voľbách pomaly ale isto prechádza z odbornej práce (v ich prípade väčšinou kontrolnej ako sa na opozičnú stranu patrí) na laické, nepodložené a chaotické obviňovanie. Nemyslím teraz v súvislosti s vyšetrovaním Kaliňáka... toho nech si riešia kompetentné orgány a normálny človek by sa verejne k tomuto vyšetrovaniu nemal vyjadrovať, pokiaľ nie je odborníkom, ani nepozná fakty. Ide skôr o celkový sumár vyjadrení ľudí zo spomínanej strany. Tieto vyjadrenia nie sú zvolené práve najšťastnejšie a nemajú za cieľ niečo vyriešiť, ale sú len čisto marketingovým produktom strany (tzv. antireklama). Ak by totižto bolo pravdivé všetko, čo na seba politici porozprávajú, neostalo by to len v médiách, ale bolo by to aj na papieri v podobe trestného oznámenia.

Navyše sa nám núka otázka, či sa niektorí politici len nebránia útokom. Voči niektorým z nich je totižto aj momentálne vedené vyšetrovanie a taktika OĽANO v podobe ich Bonaparties môže byť cielene využívaná na očistenie Matovičovej osoby pred verejnosťou. Pri letmom pohľade na reakcie nesfanatizovaných ľudí si však myslím, že jeho povesť týmito nízkymi aktivitami skôr trpí.

Ako sa však zvykne hovoriť, ak je medzi dvoma stranami problém, chyba je väčšinou na oboch. Politici by si teda mali uvedomiť, že okrem svojho ega majú aj voličov, ktorých zastupujú a tí ich do parlamentu určite nezvolili na to, aby od nich ďalšie 4 roky počúvali rôzne klamstvá... ešte aj popri tom dostaneme raz za čas pozvánku na promo event subjektu OĽANO – našťastie ani tie kapely čo tam dostal nepočúvam...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňákov človek dostal od štátu dotáciu. Vďaka Kaliňákovi a Lajčákovi

S Bašternákom spája ministra advokát Turčan.

DOMOV

Nechceným telefonátom sa možno brániť

Pri núkaní produktov sa nečestní marketéri spoliehajú na nevedomosť.


Už ste čítali?