Poslanec Rajtár sa bohužiaľ znova prezentuje klamstvami

Autor: Robert Bestro | 9.9.2016 o 10:11 | (upravené 9.9.2016 o 12:40) Karma článku: 10,17 | Prečítané:  10830x

Keď poslanec Rajtár zneužil idealistické vnímanie skutočnosti svojho mladého asistenta, bol to čin hodný minimálne poriadnej facky. 

Nie preto, lebo by som chcel kritizovať odhaľovanie možných zlodejín, ale najmä preto, že sa Rajtár na zverejnenie podobných informácii neodvážil sám.

Od podlého zneužitia Rajtárovho asistenta ubehol už nejaký čas a Rajtár sa odvtedy snaží na ľudí pôsobiť ako odvážny dobrodruh strkajúci nos do nebezpečných tém. Realita je iná – Rajtár nechal riskantnú a pravdepodobne aj nezákonnú robotu svojmu asistentovi a teraz líže smotanu, ktorú mu jeho asistent riskujúc svoju kariéru pripravil.

Prejdime k posledným vyjadreniam tohto zbabelca. Týkali sa vyšetrovania Bašternákovej firmy BL-202. Rajtár sa, ako inak, bez dôkazov vyjadril, že pôvodný tím vyšetrujúci túto kauzu (mimochodom pod názvom „Synovec“) bol rozprášený. Rajtár tvrdí, že po odchode Jozefa Luterána z KUFS (Kriminálny úrad Finančnej správy) zanikol aj jeho rozsiahly tím vyšetrujúci spomínanú firmu. Voči týmto vyjadreniam sa mala potrebu ohradiť aj samotná Finančná správa (FS), ktorá odmieta podobné tvrdenia. Na rozdiel od Rajtára však ku svojim vyjadreniam pripája aj patričné argumenty. Podľa hovorkyne FS Macíkovej tento tím stále pôsobí na KUFS a neváhala spomenúť aj hrubé výsledky vyšetrovania.

"Zo strany FS bol prípad definitívne uzavretý v roku 2015. Finančnej správe sa podarilo zabezpečiť finančné prostriedky a majetok v celkovej hodnote viac ako 1,3 milióna eur, 20 osôb je obvinených a dve osoby sú vo väzbe," uviedla hovorkyňa FS.

Rajtár si na nedávnu tlačovku priniesol aj „dôveryhodného“ hosťa. Jeho dôveryhodnosť v tejto veci však začína a končí v momente, keď si pozriete históriu jeho pôsobenia v daných kruhoch. Tento pán z colného riaditeľstva odišiel už v roku 2007, preto je zvláštne, že ho tento poslanec považuje ako dôveryhodný zdroj k prípadu, ktorého vyšetrovanie začalo v roku 2014.

Nemám nič proti tomu, ak sa opozícia snaží efektívne kontrolovať jednotlivé orgány, avšak mohla by to začať robiť používajúc vecné a objektívne argumenty. Po správnosti by predsa nemalo byť cieľom oblbnúť voliča, ale podať mu relevantnú informáciu. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Niekedy z toho ide mráz po chrbte, ako keby sme sledovali naživo úpadok Západu

Aj keby sa naučil správať normálne, Donald Trump už je v klietke vášní, ktoré sám vyvolal.

EKONOMIKA

Päť dôvodov, prečo zdražejú poistky domov a áut o desiatky eur

Poisťovne budú platiť nový odvod.

KOMENTÁRE

Toto sú hriechy? Vlastniť spodnú bielizeň, topánky na opätkoch?

Ak nenájdeme spoločnú reč, dopadne to zle.


Už ste čítali?